Téma týdne "Floccinaucinihilipilification"

22. august 2011 at 18:18 | miss Brunette |  Téma týdne/ Blogu
"Floccinaucinihilipilification",no i když budu možná budu vypadat za blbce,tak i přesto se musím přiznat,že nevím co toto slovo znamená.Našla jsem definici jako "dělat něco,co nemá cenu",ale to mi moc nesedí.Toto pro mě nejspíš zůzstane navždy tajemstvím ono se řekne "zeptáš-li se budeš blbcem 5 minut,nezeptáš-li se budeš blbcem celý život".Ale koho se zeptat ? Nikdo z naší rodiny to neví a ani se jim nedivým.Já osobně to neumím ani napsat nebo vyslovit.No,musím se přiznat,že jsem nechtěla být blbcem.Ne jen proto,že jsem nevěděla co toto slovo znamená,ale i proto,že píši článek o něčem,čeho ani nevím význam.Tak jsem tedy zapátrala a našla pár anglických stránek a voala. "Kdo hledá,najde"

Slovo,které já ani neumím přepsat sestrojili studenti z Etonu a to z několika latinských slov:

flocci - floccus - trochu vlny
nauci - naucum - maličkost
nihil - nic
pili - pilus - vlas, zanedbatelnost, nic
Latinský výraz "Flocci non facio" se označuje v češtině jako zanedbalost.Takže toto spojení znamená něco nepodstatného,či podceňování.
Ano uznávám,že toho není mnoho,ale lepší než nic ne ? Doufám,že aspoň někteřé jsem trochu poučila,nebo jim pmohla.Ale přeci jen mi to nedalo a pod názvem "Floccinaucinihilipilification" jsem klikla i na obrázky a našla jsem jeden celkem pěkný tak tady je :
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama